TYDZIEŃ EKOLOGICZNY - KOROWÓD ŻYWIOŁÓW

W tym roku szkolnym tradycyjny Dzień Ziemi przerodził się w naszym przedszkolu w cały tydzień ekologiczny, w którym podjęliśmy różne działania na rzecz naszej planety.

Począwszy od wtorkowego apelu i spotkania czterech żywiołów, które reprezentowaliśmy swoim ubiorem i symbolami. W tym dniu w każdej grupie odbyły się zajęcia ruchowe, plastyczne, techniczne, eksperymentalne i sensoryczne związane z określonym żywiołem: :

Woda- MOTYLKI, PSZCZÓŁKI

Ziemia- MRÓWECZKI

Ogień – ŻABKI, BIEDRONKI, ŚLIMACZKI

Powietrze- JEŻYKI

Uczyliśmy się jak dbać o żywioły, ale też jak chronić się, gdy stają się niebezpieczne. Poznaliśmy ich właściwości i zastosowanie w życiu codziennym i przędze wszystkim odkryliśmy jak bardzo są ważne dla nas i nam potrzebne.

Data dodania: 2024-04-18 15:25:03
Data edycji: 2024-04-19 22:38:30