Ramowy rozkład dnia w przedszkolu

• 6. 30 - 8.00 Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań. Zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy integrujące grupę. Rozmowy i kontakty indywidualne nauczyciela z dziećmi. Zajęcia wspomagające prowadzone przez nauczyciela - praca z zespołem dzieci lub indywidualna o charakterze obserwacyjnym, stymulująco - kompensującym, praca z dzieckiem zdolnym ,  z dzieckiem wymagającym  pracy wyrównawczej, stymulującej.
  • 8.00 - 8.30 Zabawy zorganizowane przez nauczyciela - zabawy ruchowe, zabawy muzyczne, ćwiczenia poranne.
  • 8.30 - 9.00 Śniadanie , czynności higieniczne, przygotowanie do zajęć.
  • 9.00 - 10.00 Zajęcia dydaktyczne organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju w oparciu o podstawę programową dostosowane do wieku dziecka. Realizacja programów własnych, ćwiczenia i zabawy rytmiczne.
  • 10.00 - 11.30 Zabawy dowolne podejmowane przez dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. · Zabawy w ogrodzie przedszkolnym, gry i zabawy ruchowe, spacery, obserwacja przyrody.
  • 11.30 - 12.00 Przygotowanie do obiadu - czynności porządkowo- higieniczne. Obiad.
  • 12.00 - 13.45 Odpoczynek poobiedni, ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie muzyki oraz bajek. Pobyt dzieci na powietrzu: zabawy, spacery, uprawa roślin, obserwacje przyrodnicze. Zabawy dowolne podejmowane przez dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Praca z dzieckiem zdolnym i dzieckiem z potrzebami edukacyjnymi.
  • 13.45 - 14.00 Czynności porządkowo – higieniczne. Podwieczorek.
  • 14.00 - 17.00 Zabawy dowolne podejmowane z inicjatywy dzieci. Zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań, Zabawy i ćwiczenia prowadzone przez nauczyciela zgodnie z indywidualnym planem rozwoju dziecka.  Omówienie z dziećmi wydarzeń dnia. Rozchodzenie się dzieci.
Data dodania: 2023-10-21 16:56:03
Data edycji: 2023-10-21 16:56:36