Nauczyciel języka angielskiego

NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO

mgr Katarzyna Chabowska

Celem zajęć językowych w przedszkolu jest przede wszystkim przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym poprzez rozbudzanie ich świadomości językowej i wrażliwości kulturowej oraz budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych na dalszych etapach edukacyjnych.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego proponuje następujące sposoby realizacji powyższego celu:

• organizowanie różnego rodzaju zabaw ruchowych, plastycznych, konstrukcyjnych, teatralnych,
  • wdrażanie dzieci do rozumienia poleceń nauczyciela w języku obcym,
  • wykorzystanie krótkich form wierszowanych i piosenek,
  • opowiadanie lub czytanie wspieranych gestem i ilustracjami historyjek.

Zajęcia języka angielskiego w naszym przedszkolu prowadzone są metodą TPR (ang. Total Physical Response), czyli techniką reagowania całym ciałem z wykorzystaniem kart pracy Lion’s Team. Komunikacja nauczyciel - dzieci odbywa się tylko w języku angielskim, dzięki czemu najmłodsi osłuchują się z językiem obcym i  przez cały czas są wyeksponowani na jego działanie.

Podczas zajęć prowadzonych we wszystkich grupach dwa razy w tygodniu, dzieci poznają brzmienie i przyswajają znaczenie nowych zwrotów w języku obcym poprzez zabawę, ruch i obserwację oraz realizację obcojęzycznych poleceń, wykonując przy tym zwykłe czynności dnia codziennego. Uczą się krótkich wierszyków, rymowanek i piosenek.

Data dodania: 2023-11-19 19:13:00
Data edycji: 2023-11-19 20:45:11