WYCIECZKA DO TECHNIKUM LEŚNEGO W TUCHOLI - ''JEŻYKI'' I ''ŚLIMACZKI''

18 kwietnia 2024 roku grupa „Jeżyków” i „Ślimaczków” udała się autokarem na wycieczkę do Tucholi, miejscem docelowym było Technikum Leśne. Zostaliśmy tam mile powitani przez uczniów tejże szkoły formułą „Darz Bór”, to powitanie wszystkich leśników i myśliwych.

Młodzież w mundurach opowiedziała nam, na czym polega praca leśniczego, a także przekazała mnóstwo ciekawych informacji na temat drzew, roślin, grzybów, zwierząt i ptaków.

Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w wirtualnej wycince drzew, okazało się że sterowanie harwesterem, to nie lada gratka, ale mechaniczny drwal poradził sobie z każdym drzewem. Przedszkolacy zostali zapoznani z myśliwskimi instrumentami, miały możliwość posłuchania gry na rogu, odgłosów jelenia w okresie godowym, zobaczenia poroży.

Największe poruszenie wywołało spotkanie z sokołem o imieniu „Nutka”, dzieci mogły przyjrzeć się z bliska drapieżnym szponom ptaka , a także zobaczyć czapkę dla sokoła tzw. karnal, wabik, a także skórzaną rękawice sokolnika.

Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów wykonał dla siebie wizytówkę z borowiackim elementem.

Dziękujemy organizatorom za mile spędzony czas. Była to dla naszych wychowanków dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych.

Data dodania: 2024-04-22 12:38:41
Data edycji: 2024-04-28 23:15:44